YouTube Video Yükleme Ve Reklam Alma Koşulları

YouTube İş Ortağı Programı’na genel bakış :

18 Nisan 2017 tarihinde, YouTube İş Ortağı Programı’na katılım başvurusunda bulunan tüm kanallar için yeni bir inceleme süreci uygulamaya başladık. Aşağıdaki kısımdan inceleme süreci ve uygunluk koşulları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

1. Adım: YouTube İş Ortağı Programı şartlarını okuyarak kabul edin :

  1. YouTube hesabınızda oturum açın.
  2. Sağ üstteki hesap simgenizi > İçerik Stüdyosu‘nu seçin.
  3. Soldaki menüde Kanal > Durum ve özellikler‘i seçin.
  4. “Para kazanma” altında Etkinleştir‘i tıklayın.
  5. YouTube İş Ortağı Programı Şartları’nı kabul etmek için ekranda gösterilen adımları uygulayın.

2. Adım: AdSense’e kaydolun :

Yeni bir AdSense hesabı oluşturun veya mevcut bir hesabı kanalınıza bağlayın. Videolarınızdan para kazanabilmek ve ödeme alabilmek için AdSense hesabınızın olması gerekir. AdSense hesabı oluşturmak için bu makaledekiadımları uygulayın.

Ödeme alabilmek için AdSense hesabınızda oturum açmanız ve tüm bekleyen ödemelerinizle ilgili sorunları gidermiş olmanız gerekir. Bekleyen ödemelerle ilgili tüm sorunlar giderildikten sonra, kanalınızda para kazanma işlevi askıya alınmadığı ve politikalarımıza uymaya devam ettiğiniz sürece, kazançlarınız yerel ödeme eşiğine ulaştığında ödeme alabilirsiniz.

3. Adım: Para kazanma tercihlerinizi belirleyin : 

Videolarınızda yayınlanmasını istediğinizi reklam türlerini belirleyin ve hem mevcut hem de gelecekteki tüm videolarınızdan para kazanma işlevini otomatik olarak etkinleştirin.

Bunu yaptığınızda, kanalınız onaylandıktan hemen sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.

  1. Mevcut ve gelecekteki tüm videolarınızdan para kazanmak istediğinizi onaylayın.
  2. Videolarınızda gösterilmesini istediğiniz reklam türlerini seçmek için Reklam biçimleri altındaki kutuları işaretleyin.
  3. Kaydet‘i tıklayın.

Yüklenen tüm videolardan para kazanmak isteyip istemediğinize dair varsayılan ayarınızı dilediğiniz zaman değiştirebilir veya para kazanmak istediğiniz belirli videoları seçebilirsiniz.

4. Adım: İncelemeye tabi olun (kanalınızın izlenme sayısı 10.000 olduğunda) :

Kanalınızın izlenme sayısı 10.000 olduğunda, kanalınızdaki etkinliklerin YouTube İş Ortağı Programı politikaları, YouTube Hizmet Koşulları ve Topluluk Kurallarımız ile uyumlu olduğunu doğrulamak için başvurunuz incelenir. Süreç tamamlandığında sizi bilgilendiririz.

İnceleme için henüz yeterli izlenme sayısına ulaşmadıysanız, özgün içerik oluşturmaya ve kitlenizi büyütmeye devam edin.

Bu izlenme sayısı eşiği, kanalın geçerliliğini belirlememiz için bize yeterli bilgi sağlar. Ayrıca kanalın topluluk kuralları ve reklamveren politikalarımıza uyup uymadığını doğrulamamıza olanak tanır.

Bu Adımları Yaptığınız Taktirde Google Adsense’den reklam alabilir ve artık sizde YouTube’den para kazanabilirsiz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir